Ηρακλής 2000 – Α.Ε. Δικαίου 33-63 (1η αγών.παίδων Δωδ/σου 2021/2022)

Εύκολη νίκη για τους παίδες μας, που ξεκίνησαν με το δεξί στο φετινό πρωτάθλημα, νικώντας εκτός έδρας τον Ηρακλή 2000 με σκορ 33-63.

Στο 1ο δεκάλεπτο οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, αλλά στην συνέχεια οι παίχτες του Δημήτρη Τζομάκα ανέβασαν ρυθμούς και η διαφορά αυξανόταν.

Στο 3ο δεκάλεπτο η καλή άμυνα (δεχθήκαμε μόλις 4 πόντους) μας επέτρεψε να ξεφύγουμε με +25 (24-49) και η υπόθεση-νίκη είχε πλέον ξεκαθαρίσει. Η πολυφωνία στο σκοράρισμα (διψήφιοι οι Παπούλης, Δρόσος, Τσαγγάρης και Κουζούκας)  βοήθησε στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα, ενώ την επόμενη αγωνιστική θα υποδεχθούμε τον Έσπερο στο ανοιχτό γήπεδο Πυλίου.

Δεκάλεπτα : 14-15, 20-29, 24-49, 33-63

Α.Ε.Δικαίου (Τζομάκας) : Παπούλης Ανδρέας 15(1),  Χατζηγιακουμής Πάτροκλος 5(1), Δρόσος Σέργιος 12, Πίτσης Νίκος,  Τσαγγάρης Γιώργος 14, Κουζούκας Δημήτρης 17, Ταρατά Ντάριους, Φώτης Δημήτρης, Κουλλιάς Θεολόγος