αγώνες παιδικού σεζόν 2014/2015

Σάββατο, 28 Φεβρουαρίου 2015

Με ήττα έκλεισε την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος η ομάδα μας, χάνοντας από τον Ιπποκράτη 60-30.

Η ομάδα μας δεν παρουσίασε καλό πρόσωπο και από την αρχή του αγώνα βρέθηκε πίσω στο σκορ. Η διαφορά ξέφυγε, ιδιαίτερα στο 3ο δεκάλεπτο όταν και “καθηλώθηκε” στον πάγκο με φάουλ ο Χατζηφιλίππου . Πρώτος σκόρερ για την ομάδα μας ήταν ο Βασίλης Τσάμπαλλας με 13 πόντους.

Υ.Γ.1 Στον πάγκο της ομάδα μας σήμερα έκατσε ο Γιάννης Αντωνόπουλος μιας και ο Δημήτρης Τζομάκας  είναι κλινήρης με γρίπη.

Υ.Γ.2 Από τον όμιλό μας προκρίνονται στο Final-4 ο Ιπποκράτης (σαν 1ος) και η Α.Ε.Δικαίου (σαν 2η).

Δεκάλεπτα: 13-5, 32-12, 53-17, 60-30

Ιπποκράτης (Πλατέλλας) : Ποπος 7(2), Χατζηπυλιώτης 7(1), Βαση 15(1), Χλαπάνης 2, Παπουτσαλάκης 7, Μουστάκης 4, Κανταρέγια 7, Μποδούρ 11, Γεωργιόπουλος, Μαστροκόλιας, Ντενεφ, Σακκήογλου

Α.Ε. Δικαίου (Αντωνόπουλος) : Ξενίκας, Βασιλείου, Καραθωμάς Π. 6, Σπανός 2,Τσάμπαλλας Β. 13(1), Χατζηφιλίππου 5, Τσάμπαλλας Ι., Φωτιάδης, Ματθαίος 3, Καραθωμάς Σέργιος, Χατζηδαυίδ Κ. 1

Σάββατο, 14 Φεβρουαρίου 2015

Χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα, η ομάδα μας κέρδισε την Ε.Α.ΚΑ. με σκορ 58-34.

Με την νίκη αυτή εξασφαλίσαμε την πρόκρισή μας και στο φετινό Final-4

Δεκάλεπτα: 16-9, 25-15, 41-23, 58-34

Α.Ε. Δικαίου (Τζομάκας)  : Ξενίκας, Βασιλείου, Τσάμπαλλας Β. 10, Καραθωμάς Π. 8, Σπανός 2, Χατζησταμάτης 15, Χατζηφιλίππου 21, Τσάμπαλλας Ι., Φωτιάδης, Ματθαίος, Καραθωμάς Σέργιος 2, Χατζηδαυίδ Κ.

Σάββατο, 07 Φεβρουαρίου 2015

Χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα, η ομάδα μας κέρδισε στην Κέφαλο τον τοπικό Αίολο, με σκορ 29-74.

Το παιχνίδι τελείωσε στην ουσία από το 1ο δεκάλεπτο, όταν και προηγηθήκαμε με 22-5….

Πρώτος σκόρερ της ομάδας μας ήταν ο Βασίλης Τσάμπαλλας, που πέτυχε 23 πόντους.

Δεκάλεπτα: 5-22, 11-40, 16-65, 29-74

Αίολος (Παντελής) : Καλλερές, Δημητρακιού, Δρόσος 2, Κορδιστός Μ. 12(1), Παρπούκιας 2, Φουρτούνης 8(1), Παπαϊωάννου 2, Κορδιστός Ε. 3, Μαστόρος

Α.Ε. Δικαίου (Τζομάκας)  : Ξενίκας 1, Βασιλείου, Τσάμπαλλας Β. 23, Καραθωμάς Π. 7, Σπανός 2, Χατζησταμάτης 14(2), Χατζηφιλίππου 21, Τσάμπαλλας Ι. 2, Φωτιάδης, Ματθαίος 4, Καραθωμάς Σέργιος, Χατζηδαυίδ Κ.

Κυριακή, 11 Ιανουαρίου 2015

Πραγματοποιώντας την χειρότερη φετινή τους εμφάνιση, οι παίδες μας γνώρισαν την 1η ήττα στο πρωτάθλημα από τον Ιπποκράτη με σκορ 35-60.

Σε κανένα σημείο του παιχνιδιού οι παίχτες μας δεν κατάφεραν να μπουν στην διεκδίκηση της νίκης και έτσι οι αντίπαλοι δικαίως πήραν την νίκη, αλλά και το προβάδισμα για την κατάκτηση της 1ης θέσης του ομίλου. Μοναδική δικαιολογία η έλλειψη προπονήσεων, μιας και λόγω κακοκαιρίας τον τελευταίο μήνα έγιναν ελάχιστες προπονήσεις στο ανοιχτό γήπεδο Πυλίου….

Δεκάλεπτα: 5-15, 14-30, 23-41, 35-60

Α.Ε. Δικαίου (Δημήτρης Τζομάκας)  : Ξενίκας, Βασιλείου, Τσάμπαλλας Β. 8, Καραθωμάς Π. 7, Σπανός 4, Χατζησταμάτης 7, Χατζηφιλίππου 9, Τσάμπαλλας Ι., Φωτιάδης, Ματθαίος, Καραθωμάς Σέργιος

Κυριακή, 23 Νοεμβρίου 2014

To 2/2 έκανε σήμερα η ομάδα μας, νικώντας 53-77 στην Κάλυμνο την ΕΑΚΑ.

Με τον Μιχάλη Χατζηφιλίππου σε μεγάλη μέρα, πήραμε το προβάδισμα από την αρχή του παιχνιδιού. Πολύτιμες βοήθειες στα ριμπάουντ έδωσαν Σπανός & Τσάμπαλλας Β. (αμφότεροι πέτυχαν double-double), σταδιακά “χτίσαμε” διαφορά που ξεπέρασε το +30.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Δημήτρης Τζομάκας έδωσε χρόνο συμμετοχής και στους πιο μικρούς σε ηλικία παίχτες και το σκορ έκλεισε στο +24 (53-77).

Δεκάλεπτα: 8-19, 20-47, 35-60, 53-77

Α.Ε. Δικαίου (Δημήτρης Τζομάκας)  : Ξενίκας 1, Βασιλείου, Τσάμπαλλας Β. 10, Καραθωμάς Π.10(2), Σπανός 11, Χατζησταμάτης 8, Μούρας 8, Χατζηφιλίππου 29(1), Τσάμπαλλας Ι., Φωτιάδης, Ματθαίος

Σάββατο, 08 Νοεμβρίου 2014

Εύκολη νίκη σήμερα για την ομάδα μας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος παίδων.

Στο ανοιχτό γήπεδο Πυλίου υποδεχθήκαμε τον Αίολο Κεφάλου και από το 1ο δεκάλεπτο πήραμε “κεφάλι” στο σκορ, μέχρι το τελικό 55-33.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο αγωνίστηκαν κυρίως οι παμπαίδες Ξενίκας,  Καραθωμάς Σέργιος, Καραθωμάς Π. , Ματθαίος και Βασιλείου.

Υ.Γ. Χρόνια πολλά στον Σταμάτη Ματθαίο και στον Μιχάλη Χατζηφιλίππου για την σημερινή ονομαστική εορτή τους !

Δεκάλεπτα: 17-6, 36-12, 50-23, 55-33

Α.Ε. Δικαίου (Δημήτρης Τζομάκας)  : Ξενίκας,  Καραθωμάς Σέργιος, Βασιλείου, Καραθωμάς Πετρος 19(1), Σπανός 2, Χατζησταμάτης 17(2), Τσάμπαλλας Β., 6, Χατζηφιλίππου 7, Τσάμπαλλας Ι. 2, Μούρας 2, Φωτιάδης, Ματθαίος

Total Page Visits: 536 - Today Page Visits: 1