Ιπποκράτης – Α.Ε. Δικαίου 57-51 (Παίδες 2010/2011)

Δεν τα κατάφερε τελικά η παιδική μας ομάδα να πάρει την πρόκριση για το Final 4 παίδων, αφού έχασε από τον Ιπποκράτη με 57-51. Ο Πάρης Κρωτήρης ήταν ο κορυφαίος για την ομάδα μας, παρά τα 3 φάουλ που χρεώθηκε από το 1ο δεκάλεπτο.

Οι 2 ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σε όλο το παιχνίδι, και δεν μπορούσαμε να ξεφύγουμε στο σκορ κυρίως λόγω της επιπολαιότητας των παιχτών μας και των πολλών χαμένων βολών (μόνο στο 1ο ημίχρονο είχαμε χάσει 15 !!!). Με την ήττα αυτή η ομάδα μας κατέλαβε την 3η θέση στον όμιλο, ενώ την πρόκριση στο Final 4 παίρνουν Πανιώνιος Λέρου και Ιπποκράτης.

Στα αξιοσημείωτα του σημερινού παιχνιδιού η επανεμφάνιση του Χάρη Παπανικολάου μετά την επέμβαση στο γόνατό του, αλλά και οι συνεχείς διακοπές ρεύματος, λόγω βλάβης στο εργοστάσιο της ΔΕΗ.

Δεκάλεπτα: 16-16, 33-32, 39-39, 57-51

Ιπποκράτης(Πλατέλλας): Ζωγραφάκης 4, Γεωργακόπουλος 5, Μεταξωτός 5(1), Νικολάου 2, Σφακιανός 14, Αργυριάδης 15, Χατζηδαυίδ 4, Μαστροπέτρος 7(1), Αυγουλάς 1
Α.Ε. Δικαίου (Χατζηδαυίδ): Πάρης Κρωτήρης 21, Γιώργος Πουρτσίδης 7(1), Μιχάλης Δρόσος 6, Αφεντούλης Κάννης 5, Νίκος Γιακουμής 1, Κώστας Θεοδώρου 8, Χάρης Παπανικολάου 3(1)

Total Page Visits: 605 - Today Page Visits: 1